Football.com - everything football

Clubs Netherlands

Eredivisie (men)

Eerste Divisie (men)

Topklasse (men)

Hoofdklasse (men)

Eerste Klasse (men)

Play-offs 1/2 (men)

Play-offs 3/4 (men)

Play-offs 4/5 (men)

Beloften (men)

Eredivisie U19 (youth)

Eredivisie Women (women)

Topklasse Women (women)

Hoofdklasse Women (women)

Eerste Klasse Women (women)

Other Teams (men)

RBC Haarlem Veendam AGOVV Katwijk Excelsior '31 Hilversum Argon Dijkse Boys Ter Leede Be Quick '28 DWV Türkiyemspor TONEGIDO Blauw Wit Joure Appingedam Be Quick 1887 Marken TOGR ASV Dronten SVVSMC Internos FC Vinkenslag Kranenburg DOTO SV Geinoord Go Ahead Almere City II Papendrecht Panningen SV Triborgh Tilburg Stevo WSV VUC Vitesse Delft SSV 65 Goes Berkum Excelsior '20 SC Enschede Caesar Nijenrodes DCG Unitas 30 Groesbeekse Boys Alkmaarsche Boys Oisterwijk Roda Boys DCV DWS Venray SC Feyenoord Chabab Juliana '31 Young Boys IFC Sportlust '46 Purmersteijn LONGA '30 DIO Groningen Eems Boys GSV '28 RKSV Bekkerveld Schaesberg GVV Unitas PSV Amateurs WSC TSV Theole RCS SC Woerden Jai Hind Rotterdam Boshuizen Kampong Koninklijke UD Jonge Kracht ATC 65 Avanti Wilskracht SV Vaassen CVV Germanicus GPC Vlissingen Wilhelmina 26 Terneuzense Boys Schelluinen Strijen Spirit s Gravendeel s Gravenzandse SV SC Voorland SV Gouda De Merino's De Beursbengels SDV Barneveld SV Veensche Boys Knickerbockers Blauw Wit '34 Holwierde CVVB KFC Meppel FC Grijpskerk Gronitas Tubantia Titan VSCO 61 Oranje Nassau Almelo Voorwaarts T SV Geinoord II DUNO JHR Roda '46 (Zon) Dinteloord LHC HVV HBOK Heinenoord Dauwendaele FC Bruse Boys Oranje Wit Zwart Wit '63 DZC '68 Leeuwarder Zwaluwen Drenthina VVIJ SVW '27 SCO '63 Wilhelmus WRW GDA Nemelaer JEKA Nulandia RKJVV NWC Heerlen PH Almelo SDOUC Epe Albatross HODO Dalen DVVA Lelystad '67 Leonidas (Zat) Everstein VVC '68 ESC Trynwalden ZAP ADO Den Haag Amateurs Terneuzen Rood Wit V SVN / Vossenberg HVV Helmond De Zweef Velocitas 1897 DIO Oosterwolde SV De Meteoor Amsterdam SMVC Fairplay Hollandia II Quick Boys II ASVB Blijham RKVVO Veldhoven Waspik Rood Wit 62 Wilhelmina 08 VCK Actief Wageningen Sittard RKDEO Halsteren Hierden KHC Rouveen Annen ONB Castricum de Valleivogels Benschop DSVP Altena Volharding Quick 1888 Volkel JSV Dieze West Rolder Boys Nieuw Utrecht SO Soest FC Olympia Wateringse Veld XerxesDZB (zon) Beerse Boys Erp Gestel Minor Concordia Wehl Heino Rood Wit Groesbeek Broekster Boys DZOH SV Bedum Vroomshoopse Boys Bolnes Brielle HVC '10 Valken '68 Lienden (zat) WNC

Other Teams Women (women)

Other Teams Youth (youth)