Football.com - everything football

Clubs Spain

La Liga (men)

Segunda División (men)

Segunda B (men)

Tercera Division (men)

Acero Agoncillo Albacete II Alberite Alcobendas Sport Alcorcón II Alcúdia Alfaro Almansa Almazán Almudévar Alondras Altorricón Alzira Amurrio Andés Andorra Anguiano Antequera Arandina Aravaca Arcos Arenas de Getxo Arnedo Arosa As Pontes Ascó Atarfe Industrial Atlético Albericia Atlético Artajonés Atlético Astorga Atlético Calatayud Atlético de Lugones Atlético de Pinto Atlético Escalerillas Atlético Granadilla Atlético Ibañés Atlético Madrid III Atlético Malagueño Atlético Mancha Real Atlético Monzón Atlético Pueblonuevo Atlético Pulpileño Atlético Rafal Atlético San José Atlético Tordesillas Atlético Victoria Ayamonte Azuaga Azuqueca Balmaseda Barbadás Barbastro Barreda Basconia Beasain Becerril Bembibre Berceo Bertamiráns Betanzos Beti Onak Bezana Binissalem Boiro Borja Borriol Brea Buelna Bullense Burladés Cabecense Cacereño II Cádiz II Calasancio Campos Candás Carabanchel Carbajosa Sagrada Cartagena FC Castelldefels Castellón Castro Castuera Cayón CD Águilas CD Alcalá CD Calahorra CD Coria CDFC La Calzada CDJ Tamarite Ceares Cerceda Cerdanyola del Vallès Ceuta Choco Cieza Cirbonero Ciudad de Alfaro Ciudad Plasencia Ciudad Real Club Bermeo Club PDM Fortuna CMD San Juan Colindres Collado Villalba Collerense Colmenar Viejo Condal Conil Corellano Coria CF Cornellà Cortes Covadonga Cristo Atlético Cuarte Industrial Cudillero Cullera Cultural Areas Cultural Cebrereña Cultural Guarnizo Deportiva Minera Deportivo Alaves II Deportivo La Coruña II Díter Zafra Don Benito Dorneda Durango Ebro EF Zona 5 EG El Palmar Ejea El Cotillo Eldense Elgoibar Erriberri Escobedo Español Alquián Estrella Estructuras Tino Europa Extremadura UD Felanitx Ferriolense Figueres Formentera Fuente de Cantos Gama Gavà Gerena Gernika Gijón Industrial Gimnástica Segoviana Gimnástica Torrelavega Gimnástico Alcázar Gramenet Grixoa Haro Hellín Hernán Cortés Huarte Huércal Huércal-Overa Huétor Tájar Ibarra Illescas Illueca Internacional Iruña Izarra Jerez Jove Español Jumilla L'Entregu La Bañeza La Gineta La Granja La Nucía La Palma La Unión CF La Virgen del Camino Lagun Artea Lagun Onak Laguna Langreo Lanzarote Laracha Laredo Las Zocas Lealtad Lebrijana Leioa Lenense Linares Deportivo Llosa Llosetense Loja Los Molinos Los Villares Los Yébenes Luarca Madridejos Mairena Mallorca II Manacor Manlleu Manzanares Mar Menor Maracena Marbella Marino Martos Masnou Melilla II Mensajero Mercadal Mérida Miajadas Molina Montañesa Montuïri Mora Muleño Murchante Muro Mutilvera Náxara Negreira Novelda Numancia II Oberena Oiartzun KE Olímpico Totana Olivenza Oliver Órdenes Orihuela Osasuna II Oyonesa Palamós Pamplona Parla Pasaia KE Paterna Pedroñeras Peña Balsamaiso Peña Deportiva Penya Ciutadella Pinoso Platges de Calvià Plus Ultra Pobla Mafumet Poblense Pontejos Pontevedra Portugalete Pozoblanco Pozuelo Alarcón Pradejón Praviano Puertollano Quintanar del Rey Racing Lermeño Racing Santander II Rápido Bouzas Rapitenca Rayo Cantabria Rayo Majadahonda Rayo Vallecano II RCP Valverdeño Real Aranjuez Real Ávila Real Avilés II Real Betis II Real Murcia II Real Oviedo II Real Tapia Real Valladolid II Real Zaragoza II Realejos Recreativo Huelva II Retuerto Sport Ribamontán al Mar Ribarroja River Ebro Ronda Rotlet Molinar RSD Alcalá Rubí Sabiñánigo Saguntino Salmantino San Fernando de Henares San Isidro San Juan San Marcial San Rafael San Roque de Cádiz San Roque de Lepe Santa Amalia Santanyí Santboià Santfeliuenc Santoña Santutxu Selaya Sevilla III Siete Villas Socuéllamos Sodupe Somozas SS Reyes Talavera CF Tarazona Telde Tenerife II Tenisca Terrassa Teruel Torre Levante Torrejón Torrevieja Trival Valderas Tuilla Txantrea UCAM Murcia UD Badajoz UD San Pedro UD Santa Marta Unami CP Unión Adarve Unión Estepona Unión Sur Yaiza Unión Viera Universidad Oviedo UP Plasencia Urraca Utebo Utiel Valle Egüés Valtierrano Varea Vecindario Vélez Vera Vianés Vicálvaro Vilafranca Vilassar de Mar Villa Santa Brígida Villacarrillo Villalbés Villanovense Villanueva CF Villarreal III Villarrobledo Villarrubia Villegas Vimenor Xerez Yeclano Zalla Zamudio

U18 League (youth)

26 de Febrero U18 Acodetti U18 Albacete U18 Alcorcón U18 Alcoyano U18 Alicante U18 Almería U18 Antiguoko U18 Arenas Club U18 Areosa U18 Arucas U18 Athletic Club U18 Atlético Baleares U18 Atlético Madrid U18 Atlético Madrileño U18 Atlético Perines U18 Badalona U18 Bansander U18 Barcelona U18 Berceo U18 Cádiz U18 Cartagena U18 Castellón U18 Celta de Vigo U18 Cervantes U18 Chantrea U18 Ciudad Real U18 Coria U18 Cornellà U18 Damm U18 Danok Bat U18 Deportivo Alavés U18 Deportivo La Coruña U18 Diocesano U18 Don Bosco U18 Durango U18 Eibar U18 Elche U18 Espanyol U18 Estrella U18 Europa U18 Getafe U18 Getxo U18 Gimnàstic Tarragona U18 Gimnástico Melilla U18 Girona U18 Granada U18 Huesca U18 Huracán U18 Huracán Valencia U18 Jabac i Terrassa U18 Laguna U18 Las Palmas U18 Leganés U18 Levante U18 Llano U18 Logroñés U18 Los Molinos U18 Lugo U18 Málaga U18 Mallorca U18 Menorca U18 Mensajero U18 Numancia U18 Oberena U18 Ofra U18 Osasuna U18 Pabellón Ourense U18 Plasencia U18 Pontevedra U18 Porriño Industrial U18 Puente Castro U18 Puerto Cruz U18 Puerto Malagueño U18 Racing Santander U18 Rayo Majadahonda U18 Rayo Vallecano U18 Real Betis U18 Real Madrid U18 Real Murcia U18 Real Oviedo U18 Real Sociedad U18 Real Valladolid U18 Real Zaragoza U18 Recreativo Huelva U18 Roces U18 Roda U18 San Fernando U18 San Francisco U18 San Juan U18 Sant Andreu U18 Santa Ana U18 Santa Fe U18 Sevilla Este U18 Sevilla U18 Sobradillo U18 Sporting Gijón U18 Tabernes Blanques U18 Tahíche U18 Talavera U18 Taraguilla U18 Telde U18 Tenerife U18 Tenisca U18 Torre Levante U18 Unión Adarve U18 Unión Viera U18 Valencia U18 Vecindario U18 Veriña U18 Villarreal U18 Xerez U18

Primera División Women (women)

1ª Nacional Femenina (women)

Other Teams (men)

Spain CD Logroñés Lerida Salamanca CF Extremadura Lleida CD Badajoz Universidad Las Palmas CP Ejido Ciudad de Murcia Málaga II Lorca Deportiva Granada 74 CF Alicante Palencia Tomelloso Casetas Villajoyosa Vilajuïga Cartagonova Mataró Pájara Playas AD Ceuta Linares Corralejo Los Palacios Logroñés CF Arteixo Navalcarnero Lemona Benidorm Peralta Fuerteventura Castillo Arenas de Armilla Águilas CF Baza Móstoles CD Villanueva Cobeña Orientación Marítima Racing Portuense Cerro Reyes Ibiza-Eivissa Dénia Mazarrón Ciudad de Santiago Roquetas Atlético Ciudad Sangonera Atlético Montañeros Jerez Industrial Sporting Mahonés Caravaca Moratalla Jumilla Gandía La Muela Lorca Atlético Sporting Villanueva CF La Unión Ourense II Lemos Céltiga Santa Comba Lalín Narón Portonovo Villalonga Pontevedra II Verín Ribadesella Siero Llanes Hispano Navarro Colloto Atlético Deva Reocín Trasmiera Velarde SD San Pedro Zarautz Tolosa Baskonia Santurtzi Vitoria Eibar II Blanes Banyoles Cassà Vilanova Premià Igualada Manresa Balaguer Puçol Burjassot Crevillente Catarroja Tháder Pego Barrio del Cristo Castellón II Alone Onda Villaviciosa Odón Ciempozuelos Atlético Pinto Humanes Las Rozas Hullera Huracán Z Íscar Norma Adra Alhaurín Alhaurino Comarca de Níjar Fuengirola Granada Atlético Granada 74 Ciudad de Vícar Motril Torredonjimeno Polideportivo Ejido II Huercalense Mengíbar Cartaya Cerro del Águila Los Barrios Puerto Real Xerez II Dos Hermanas Margaritense Serverense Soledad Alaior Artà Atlètic Ciutadella Cala d'Or Atlético Villacarlos Atlético Arona Balos Gáldar AD Laguna Tegueste Teguise Tijarafe Univ. Las Palmas II Unión Antigua Victoria Villa Santa Brígida II Alquerías Bala Azul Calasparra Ceutí Atlético Las Palas Lorca Deportiva II Pinatar Santomera Imperio de Mérida La Estrella Moralo Sanvicenteño Valdelacalzada Valdivia Villafranca Aluvión Aoiz Ardoi Idoya Lourdes River Ega Zarramonza Cenicero Fundación Logroñés Rapid de Murillo Yagüe Binéfar Figueruelas Fraga Jacetano Peñas Oscenses San Lorenzo Cobeja Daimiel Manchego Marchamalo Miguelturreño Torrijos Unión Criptanense Peña Ciudad Melilla Cultural Leonesa II Astur Ciudad Lorca Cartagena II Burgos II Gran Peña Nalón Mosconia Solares San Ignacio Ordizia Amposta Alicante II Galáctico Pegaso Santa Ana Colonia Ofigevi Vallecas Aguilar Imperio de Albolote Antoniano Chiclana Arenal Andratx Los Llanos Arguineguín Huracán Beniel Lumbreras Pozo Estrecho Murcia Deportivo CD Santa Marta Mendi Lagunak Peña Azagresa Tedeón AF Calahorra Zuera Alcañiz Giner Torrero Piedrabuena Torpedo 66 Ibiza-Eivissa II Santa Fé Salamanca II Bergantiños Textil Escudo Salvatierra Aretxabaleta Benavent Olesa Torrellano Illice Arganda Carranque Valdefierro Mallén Tauste Aldeano Puente Tocinos Edeco Fortuna 4º Distrito Base Abarán Teror Charco del Pino Independiente Ferreries Esporles Marinaleda Murallas de Ceuta Carboneras Venta de Baños Villaralbo Montehermoso Estradense Mesón do Bento Navia Arenas de Frajanas Aurrerá de Vitoria UD Puzol Mislata Coslada Ponferradina II Peñarroya Pueblonuevo Penya Arrabal Norteño Guía Cartagena La Unión UD Logroñés II UD Pomar Santa Isabel Chozas de Canales Xuventú Sanxenxo Pumarín Barquereño San Martín Arena Hernani Vic Requena Altea Colonia Moscardó Burgos Promesas 2000 Béjar Industrial Nerja Rociera España Son Ferrer Atlético Isleño Atlético Victoria RS San José San Pedro Mártir San Andrés y Sauces Esperanza Chinato Azkoyen Bañuelos Universidad de Zaragoza UD San José Robres Quinto Puertollano II UD Talavera Atlético Esquivias Spain U21 Spain U23 Spain U20 Spain U19 Spain U17 EMF Meruelo EDM Santillana Anaitasuna FT Júpiter Burriana Griñón Cuéllar Balompié CD Getxo Sóller Gomera EF Emérita Augusta Subiza La Almunia Montilla Juventud Torremolinos Salamanca AC

Other Teams Women (women)

Spain Spain U19 Spain U17 DNS de Belen Estudiantes CF Puebla Extremadura Sabadell Torrejón Colegio Aleman Eibar Real Valladolid Las Palmas Real Jaén CD Hispalis Zarautz Eibartarrak FT CD Lodosa Lagunak II CD Marino Atlético Revellín San Juan de Pamplona Pontevedra Orzán Juventud Rondilla Barcia Femenino Val do Ulla CF CFF Tortosa-Ebre UE L Estartit II Sporting Atletico Ciutat Vic Penya Blanc Blava Lleida Blanes Universidad Las Palmas Agüimes CF CD Rayco Aguere UD Adaya Perdoma Campana La Estrella CD Herbania Atlético Jiennense FCF AD Trujillo Al-Ándalus Onuba Ufeco Mezquita CF Benalmádena Peña Deportiva Rociera La Cruz Villanovense Unión Femenina Manises Apolo Properties Colegio Aleman II Torrejón II Galáctico Pegaso CD Beniel CD Movera Valvanera CD Langreo Femenino León FF Polvoritense UD UD Collerense II CA de Paguera AD Cornella de Terri EFF Alcobendas Colmenar Viejo Sevilla II CD Femenino Pacense Zoco Cordobes CD AD Ciudad de Plasencia Santa Maria de La Vega Ciudad Jardín CFF Badajoz Berriotxoa CDF Gasteiz Cup UD Aragonesa CA Vianés EF Navega CD La Braña CA Jesús Atlético Altobuey El Naranjo CF Trujillo AD Taraguilla Peña NS Antigua Vallemar Costa Ayala Femarguín Llanera Campus Stellae Marcilla Aurora Atlètic Vilafranca Seneca Talavera Atlético Rayo Simancas Bargas Mallorca Mislata Ciutat de Palma Atlético Perdoma SD Ejea Femiastur Trobajo del Camino Zarauzko KE Castejón EF Bonaire Lloret Alquerías TNT Daimiel 5 Continentes Arbol Bonito Valbanera Vallinámar Moneyba Hierro

Other Teams Youth (youth)