Soccer

Live Scores

Live Matches

Friendlies - World
Friendlies 1
Peru
90' +3'
3 - 0
Trinidad and Tobago
Peru
Trinidad and Tobago

Upcoming Matches
Time In EST

Club Friendlies - World
Club Friendlies 2
Houston Dynamo
May. 24
7:15 PM
Real Sociedad
Houston Dynamo
Real Sociedad

Friendlies - World
Friendlies 1
Panama
May. 24
9:30 PM
Venezuela
Panama
Venezuela

World Youth Festival Toulon - World
Group A
Bulgaria U22
May. 24
11:00 AM
Mexico U23
Bulgaria U22
Mexico U23

Group A
France U23
May. 24
1:30 PM
Mali U23
France U23
Mali U23

Prim B Metro - Argentina
Deportivo Español
May. 24
2:30 PM
Barracas Central
Deportivo Español
Barracas Central

Deportivo Morón
May. 24
2:30 PM
Colegiales
Deportivo Morón
Colegiales

Comunicaciones
May. 24
6:00 PM
Villa San Carlos
Comunicaciones
Villa San Carlos

Primera C - Argentina
Dock Sud
May. 24
2:30 PM
Cañuelas
Dock Sud
Cañuelas

Midland
May. 24
2:30 PM
Sportivo Italiano
Midland
Sportivo Italiano

Primera D - Argentina
Deportivo Muñiz
May. 24
2:30 PM
Juventud Unida
Deportivo Muñiz
Juventud Unida

Deportivo Paraguayo
May. 24
2:30 PM
Leandro Nicéforo Alem
Deportivo Paraguayo
Leandro Nicéforo Alem

El Porvenir
May. 24
2:30 PM
Argentino Rosario
El Porvenir
Argentino Rosario

Rondoniense - Brazil
2nd Phase
Real Ariquemes
May. 24
8:00 PM
Gênus
Real Ariquemes
Gênus

Serie B - Brazil
Brasil de Pelotas
May. 24
6:15 PM
Bragantino
Brasil de Pelotas
Bragantino

Ceará
May. 24
6:15 PM
Atlético GO
Ceará
Atlético GO

Londrina
May. 24
6:15 PM
Náutico
Londrina
Náutico

Oeste
May. 24
6:15 PM
CRB
Oeste
CRB

Sampaio Corrêa
May. 24
6:15 PM
Paraná
Sampaio Corrêa
Paraná

Criciúma
May. 24
8:30 PM
Goiás
Criciúma
Goiás

Luverdense
May. 24
8:30 PM
Avaí
Luverdense
Avaí

Tupi
May. 24
8:30 PM
Paysandu
Tupi
Paysandu

Vila Nova
May. 24
8:30 PM
Vasco da Gama
Vila Nova
Vasco da Gama

Premier League N / S Women - England
North
Guiseley Vixens
May. 24
2:30 PM
Newcastle United
Guiseley Vixens
Newcastle United

Play-offs 2/3 - Germany
Finals
MSV Duisburg
May. 24
1:10 PM
Würzburger Kickers
MSV Duisburg
Würzburger Kickers

Serie B - Italy
Promotion Play-offs - Quarter-finals
Cesena
May. 24
2:30 PM
Spezia
Cesena
Spezia

National League - Korea Republic
Gangneung City
May. 25
3:00 AM
Cheonan City
Gangneung City
Cheonan City

2. Division - Russia
South
MITOS
May. 24
6:00 AM
Afips
MITOS
Afips

South
Terek Grozny II
May. 24
9:00 AM
Spartak Nal'chik
Terek Grozny II
Spartak Nal'chik

South
Biolog
May. 24
10:00 AM
SKA
Biolog
SKA

South
Druzhba
May. 24
10:00 AM
Alaniya Vladikavkaz
Druzhba
Alaniya Vladikavkaz

South
Krasnodar II
May. 24
10:00 AM
Dinamo Stavropol
Krasnodar II
Dinamo Stavropol

South
Mashuk-KMV
May. 24
11:00 AM
Chernomorets
Mashuk-KMV
Chernomorets

Segunda División - Spain
Alcorcón
May. 24
2:30 PM
Tenerife
Alcorcón
Tenerife

Mallorca
May. 24
2:30 PM
Elche
Mallorca
Elche

Real Valladolid
May. 24
2:30 PM
Girona
Real Valladolid
Girona

PDL - USA
Portland Timbers III
May. 24
2:00 PM
Lane United
Portland Timbers III
Lane United

SC United Bantams
May. 24
7:30 PM
Peachtree City
SC United Bantams
Peachtree City

Springfield Synergy
May. 24
8:00 PM
OKC Energy II
Springfield Synergy
OKC Energy II

Play-offs 4/5 - Netherlands
Group 1
Berkum
May. 24
2:00 PM
Brielle
Berkum
Brielle

Group 2
Breukelen
May. 24
2:00 PM
PKC '83
Breukelen
PKC '83

Group 2
FC 's-Gravenzande
May. 24
2:00 PM
SVL
FC 's-Gravenzande
SVL

Group 2
Go Ahead
May. 24
2:00 PM
Heinenoord
Go Ahead
Heinenoord

Group 1
Nootdorp
May. 24
2:00 PM
Sliedrecht
Nootdorp
Sliedrecht

Group 2
Oranje Wit
May. 24
2:00 PM
Balk
Oranje Wit
Balk

Group 2
Rijsoord
May. 24
2:00 PM
HZVV
Rijsoord
HZVV

Group 1
Roda '46 (Zat)
May. 24
2:00 PM
XerxesDZB (Zat)
Roda '46 (Zat)
XerxesDZB (Zat)

Group 2
Zwaluwen '30
May. 24
2:00 PM
Nunspeet
Zwaluwen '30
Nunspeet

Play-offs 1/2 - Russia
Finals
Volgar Astrakhan
May. 24
11:00 AM
Anzhi
Volgar Astrakhan
Anzhi

Finals
Kuban' Krasnodar
May. 24
12:45 PM
Tom' Tomsk
Kuban' Krasnodar
Tom' Tomsk

U21 League - Sweden
South
Falkenberg U21
May. 24
8:30 AM
Malmö FF U21
Falkenberg U21
Malmö FF U21

North
GIF Sundsvall U21
May. 24
9:00 AM
Hammarby U21
GIF Sundsvall U21
Hammarby U21

North
AIK U21
May. 24
10:30 AM
Gefle U21
AIK U21
Gefle U21

North
Degerfors U21
May. 24
11:00 AM
Dalkurd U21
Degerfors U21
Dalkurd U21

North
Djurgården U21
May. 24
11:00 AM
IFK Norrköping U21
Djurgården U21
IFK Norrköping U21

Juniorská liga - Czech Republic
Sparta Praha U21
May. 24
10:00 AM
Teplice U21
Sparta Praha U21
Teplice U21

1. Liga U19 - Czech Republic
Pardubice U19
May. 24
5:00 AM
Hradec Králové U19
Pardubice U19
Hradec Králové U19

Opava U19
May. 24
9:00 AM
Zbrojovka Brno U19
Opava U19
Zbrojovka Brno U19

USL - USA
City Islanders
May. 24
7:00 PM
Toronto II
City Islanders
Toronto II

OKC Energy
May. 24
8:00 PM
Real Monarchs
OKC Energy
Real Monarchs

Play-offs 4/5 - Germany
Finals
1860 Rosenheim
May. 24
12:30 PM
Augsburg II
1860 Rosenheim
Augsburg II

Finals
Bayern Hof
May. 24
12:30 PM
Viktoria Aschaffenburg
Bayern Hof
Viktoria Aschaffenburg

Copa do Brasil U17 - Brazil
Finals
Sport Recife U17
May. 24
6:00 PM
Corinthians U17
Sport Recife U17
Corinthians U17

Júniores U17 - Portugal
2nd Phase Group E
Almada U17
May. 24
6:00 AM
Praia Milfontes U17
Almada U17
Praia Milfontes U17

2nd Phase Group E
Cova Piedade U17
May. 24
6:00 AM
Lusitano GC Évora U17
Cova Piedade U17
Lusitano GC Évora U17

2nd Phase Group E
Louletano U17
May. 24
6:00 AM
Imortal U17
Louletano U17
Imortal U17

2nd Phase Group E
Oeiras U17
May. 24
6:00 AM
Juventude U17
Oeiras U17
Juventude U17

Victoria Women's Premier League - Australia
Calder United
May. 24
6:30 AM
Senior NTC
Calder United
Senior NTC

Youth Friendlies Women - World
U19
Slovakia U19
May. 24
11:00 AM
Italy U19
Slovakia U19
Italy U19

FFA Cup - Australia
6th Round
Melbourne Knights
May. 24
5:30 AM
Dandenong City
Melbourne Knights
Dandenong City

Other Competition Matches - World
AGORC
May. 24
7:30 AM
Hindustan Eagles
AGORC
Hindustan Eagles

Comunicaciones Res.
May. 24
10:00 AM
Nueva Chicago Res.
Comunicaciones Res.
Nueva Chicago Res.

Lynx Res.
May. 24
12:15 PM
Europa Res.
Lynx Res.
Europa Res.

OLS
May. 24
12:15 PM
Tervarit
OLS
Tervarit

Ponnistajat
May. 24
12:15 PM
Pallohonka
Ponnistajat
Pallohonka

AFA Olaine/SK Super Nova
May. 24
1:30 PM
Caramba
AFA Olaine/SK Super Nova
Caramba

Magpies Res.
May. 24
2:30 PM
Glacis United Res.
Magpies Res.
Glacis United Res.

Other Competition Matches Youth - World
Goa Velha SC U21
May. 24
6:45 AM
Pune U21
Goa Velha SC U21
Pune U21

Sporting Goa U21
May. 24
6:45 AM
DSK Shivajians U21
Sporting Goa U21
DSK Shivajians U21

Macaé U20
May. 24
2:00 PM
Vasco da Gama U20
Macaé U20
Vasco da Gama U20

CBF Brasileiro U20 - Brazil
Group A
Figueirense U20
May. 24
4:00 PM
Botafogo U20
Figueirense U20
Botafogo U20
Loading ...