
Sydafrika
International
Kampe
International - African Nations Championship11/08/2025FT
Sydafrika
Guinea
21
W
15/08/2025FT
Niger
Sydafrika
00
D
18/08/2025FT
Sydafrika
Uganda
33
D
International - VM Kvalifikation, Afrika05/09/2025FT
Lesotho
Sydafrika
03
W
09/09/2025FT
Sydafrika
Nigeria
11
D
10/10/2025FT
Zimbabwe
Sydafrika
00
D
14/10/2025FT
Sydafrika
Rwanda
30
W
International - Internationale venskabskampe15/11/2025FT
Sydafrika
Zambia
31
W
Placeringer

Ingen Data Tilgængelig.
Spillerliste
Træner
Mosimane, PitsoForwardNO.AGEHT(cm)WT(kg)
Foster, Lyle92618575
Appollis, Oswin72517167
Rayners, Iqraam153117472
Makgopa, Evidence172618382
Moremi, Tshepang82616968
Maseko, Thapelo122317874
Sebelebele, Kamogelo252416664
Mailula, Cassius272517366
Mofokeng, Relebohile102216870
Mbuthuma, Yanela924--MidtbanespillerNO.AGEHT(cm)WT(kg)
Zwane, Themba113717866
Singh, Luther172917160
Sithole, Sphephelo132719780
Mokoena, Teboho42917772
Aubaas, Bathusi303117872
Basadien, Fawaaz1430--
Mbatha, Thalente52617970ForsvarsspillerNO.AGEHT(cm)WT(kg)
Modiba, Aubrey63117157
Morena, Thapelo283317066
Sibisi, Nkosinathi193117268
Mudau, Khuliso203117976
Cross, Bradley262517577
Poggenpoel, Brooklyn202717874
Seema, Lebone523--
Makhanya, Olwethu242218578
Matuludi, Thabang22718970
Okon, Ime212218783
Kabini, Samukele182217972
Ndamane, Khulumani32218372
Mbokazi, Mbekezeli142117775MÃ¥lmandNO.AGEHT(cm)WT(kg)
Williams, Ronwen13418479
Goss, Ricardo223218176
Chaine, Sipho163018678Topspillere

Ingen Data Tilgængelig.
Tekniske statistikker
- Gennemsnit
- Total
Generelt
Kampe5
MÃ¥l Scoret4
MÃ¥l lukket ind4
Boldbesiddelse-
Assists-
Gule kort-
Røde kort-
Angreb
Skud-
Skud på mål-
Skud forbi mål-
Hjørnespark-
MÃ¥lspark-
Frispark-
Forsvar
Offsides-
Redninger-
Blokerede skud-
Interceptions-
Tackling-
Clearinger-
Selvmål-
Straffespark reddet-
Frispark-
Afleveringer
Afleveringer-
Succesfulde afleveringer-
Lange afleveringer-
Succesfulde lange afl-